top of page

ČIŠTĚNÍ FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ

Provádíme čištění fotovoltaických panelů, pomocí kvalitních čistících prostředků a demineralizované vody, která po zaschnutí nezanechává kapky na povrchu. Díky našemu vybavení jsme schopni čistit panely umístěné jak na zemi, tak i na střeše, či jiné konstrukci. Nabízíme také impregnace solárních panelů, které výrazně snižují přilnavost nečistot.

Čištění fotovoltaických panelů 

Pravidelným čištěním fotovoltaických panelů eliminujete ztrátu výkonu fotovoltaických článků v průměru o 12%. Záleží v jaké lokalitě se panely nachází a jaká je tam prašnost. Na základě objednaného měření u nezávislé firmy, bylo zjištěno že u panelů, které byly instalovány před 3 lety, byl snížen výkon o 17%. Jde tak o 17 % ,,navíc", které můžete využít pro svou spotřebu. A to už se péče o panely vyplatí, co myslíte?

 

Fotovoltaické  panely čistíme  pomocí chemie, demineralizované vody a speciálních kartáčů které byli k tomuto účelu sestaveny. Díky této kombinaci dokážeme šetrně odstranit pevnou špínu, zaschlý trus od ptactva či hmyzu, mechy, lišejníky nebo pylové nánosy. Povrch je po zaschnutí bez skvrn a šmouh, které rovněž snižují výkon panelů. 

 

Díky našemu vybavení a vlastní pracovní plošině, dokážeme čistit panely umístěné na zemi i na střeše. Čistící kartáče dokážeme vysunout do vzdálenosti až 7 metrů, což znamená, že ze země dosáhneme až na 7 řad solárních panelů.

IMG_4055_edited.jpg

Ošetření panelů keramickým povlakem

Jako další službu v oblasti péče o fotovoltaické panely nabízíme i jejich ošetření speciálním přípravkem. Tento přípravek na povrchu vytvoří neviditelnou keramickou vrstvu s vynikající dlouhodobou ochranou proti vodě, polétavému prachu a písku, pylu, znečištění z ovzduší, mastnému dopravnímu filmu, znečištění od ptáků a hmyzu, usazování minerálních nečistot.

 

Takto ošetřený panel je v podstatě samočistící, díky neviditelné nano vrstvě se veškeré nečistoty za deště nabalí na kuličky vody a jednoduše stečou z povrchu pryč. Keramický povlak o tvrdosti 9H zpevňuje povrch, který je poté odolný vůči oděru a povětrnostní abrazi a tím dochází k výraznému prodloužení životnosti panelů. Jedno ošetření poskytne ochranu až na 5 let!

 

Přípravek zaručuje průchod 100% světla, odolává vysokým teplotám i náhlým klimatickým změnám.

 

Unknown.png
IMG_0001 (kopie).jpg
Certifikát od zákazníků Poptávej.cz.jpg

Cena čištění FVE panelů?

Cenu čištění určuje několik faktorů a to především umístění panelů, zda je na místě připojení vody a stupeň znečištění.

 

Pokud nás kontaktujte telefonicky, e-mailem či přes poptávkový formulář, vypracujeme vám ZDARMA nezávaznou cenovou nabídku.

 

Střechu jsme schopni zaměřit pomocí online map a na nabídku tedy nemusíte čekat dlouho.

Nabídky se snažíme vypracovat a zaslat do druhého dne. Velmi nám pomůže, když nám zašlete fotografie aktuálního stavu střechy.

Orientační ceník 2023

Mytí FVE panelů ze země

 35 - 40 Kč/m²

Nanesení chemie, vyčištění panelů pomocí demineralizované vody a kartáčů. 

Mytí FVE z plošiny nebo umístěných na střeše haly

45 - 60 Kč/m²

Nanesení chemie, vyčištění panelů pomocí demineralizované vody a kartáčů. 

Mytí FVE panelů + ošetření keramickým povlakem

110 - 125 Kč/m²

Nanesení chemie, vyčištění panelů pomocí demineralizované vody a kartáčů. 

bottom of page